Automatyka przemysłowa

Kabel światłowodowy – krótka charakterystyka

Więcej o kablu światłowodowym na telmor.pl.

Kabel światłowodowy to z całą pewnością mające ogromne znaczenie osiągnięcie techniczne. Możliwości jego wykorzystania jest naprawdę wiele. Nie jest przesadą stwierdzenie, że kabel światłowodowy znalazł swoje miejsce niemalże w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to produkt wyjątkowo zaawansowany, który odznacza się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy używany jest między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest na ten moment praktycznie nie do zastąpienia, jeżeli idzie o linie telefoniczne. Za ich sprawą połączenia pomiędzy centralami a abonentami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo pojawienia się błędu jest nikłe lub żadne. Sygnał jest bardzo dobre, co przekłada się na wysoką jakość tego, co usłyszeć możemy w słuchawce telefonu. Natomiast elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do wykonywania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również stacje TV. Kable światłowodowe charakteryzują się małym ciężarem, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzają się w trakcie transmisji live, ponieważ gwarantują swobodę ruchu technikom obsługującym kamery. Także telewizja kablowa działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś mówimy o przemyśle komputerowym, kable światłowodowe są podstawą dla zapewnienia najwyższej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najbardziej istotne cechy?

Kable światłowodowe, które obecnie znajdują się na rynku, różni od siebie między innymi jakość. Te najwyższej klasy podlegają podczas produkcji bardzo drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, co sprawia, że nie należy obawiać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Użycie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy cechujące wysokiej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , za sprawą której kabel odporny jest na działanie niesprzyjających czynników i tym samym długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bez wątpienia ogromny krok do przodu, jeśli idzie o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]