Automatyka przemysłowa

Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Zobacz, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy.

Instalacje komputerowe obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć jest odpowiednia, decyduje wiele parametrów. Musi rzecz jasna być solidna oraz gwarantować dużą czytelność transmitowanych danych, jednak tak samo istotna jest możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych przyłączy nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia skomplikowanych prac – w wyniku tego wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, przez które powiększenie sieci jest łatwe i nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i wyjściami, do jakich mocowane są przewody. Jeśli konieczne jest poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy kolejny abonent zamówił do niej dostęp – musimy jedynie podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze moduły tego typu mają 8 wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Multiswitch – jak wybrać?

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna ilość wtyczek – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście wykorzystać modele o wyższej ilości wejść. Niezwykle istotna jest również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa bowiem na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 decybeli. Będzie to ważne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]