Automatyka przemysłowa

Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Znajdź kabel koncentryczny na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się telewizor. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć porywający dokument bądź profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. By jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj kupimy bez żadnych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można obecnie najróżniejsze kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że kabel odznacza się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów doskonale sprawdzają się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych tak małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to fuzja elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza używane są materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]