Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne spełniają wyjątkowo istotną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Na co dzień możemy nie doceniać ich roli, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Przekonajmy się zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – oznaczają domy i przedszkola

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znakują budynki – domy, biurowce, przedszkola, komisariaty policji. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo odnajdziemy właściwe miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach budynków, gdyż bardzo często można je też spotkać wewnątrz. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które zazwyczaj pełnią funkcję ochronną, ale także typowo informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w ogromnych kompleksach budynków – w budynkach samorządów w przedsionku widnieją tabliczki z określeniami referatów. Dzięki temu szybko znajdziemy np. wójta czy wydział paszportowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez odpowiednie przepisy. Znakują drogi bezpieczeństwa, wyznaczają pomieszczenia służbowe, komunikują o toksycznych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych surowców (np. aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]