Bezpieczeństwo i ochrona

Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

W każdym budynku znajduje się wiele najróżniejszych pomieszczeń o większym bądź mniejszym znaczeniu. Ułatwienie w przemieszczaniu się po nich – nie tylko ludziom z zewnątrz, ale również osobom zatrudnionych w danym obiekcie – umożliwiają najróżniejsze tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na ten moment naprawdę ogromny. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym wyróżniają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co warto nimi oznaczyć?

Odpowiednie oznakowanie budynku zapewnia doskonałą przejrzystość jego funkcjonowania. I nie ma tu znaczenia czy mówimy o biurze, przedszkolu, sklepie czy urzędzie – rzetelne oznaczenie pomieszczeń umożliwia błyskawiczne odszukanie pokoju, który aktualnie jest przez nas poszukiwana. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w szpitalu czy szkole. W przypadku urzędów, biur i banków tabliczki na drzwi ułatwią wyszukanie pokoju, w którym zawodowe obowiązki wykonuje poszukiwana przez nas w danej chwili osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie wymieniać umieszczony na nich napis. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w zakładzie pracy odchodzi pracownik, opis na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to więc zaoszczędzić naprawdę dużą ilość gotówki – nie trzeba przecież wydawać pieniędzy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – jakie jeszcze mają zastosowanie?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez trudu odróżnić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które przeznaczone są jedynie dla załogi określonej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje socjalne, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te miejsce, do których z jakichś względów osoby postronne nie powinny wchodzić. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można także oznaczyć punkty, w których palenie jest zakazane. Takie tabliczki, które mówią o zakazie palenia, cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością. Nierzadko na tych tabliczkach w miejscu napisu znajduje się skreślony symbol papierosa. Dla znacznej części osób przekaz takiego znaku jest więc wyjątkowo przejrzysty. Wspomnieć warto również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się także przy wejściu do budynków, które wyposażone są w ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają problemy z poruszaniem się.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]