Branża budowlana

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Jeśli szukasz ściągów szalunkowych, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, korki i stożki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]