Branża budowlana

Atuty okien drewnianych

Jeśli chcesz zamówić okna drewniane Małopolska, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane najczęściej wybierane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia piękny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest ważną zaletą tego rodzaju produktów. Jakie są jeszcze powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, jaki buduje materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają przeróżny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości jeśli idzie o aranżację i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być zatem świetnym produktem do wytwarzania rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Pozostałe niebagatelne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza ogromne możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne wzory. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytków, znakomicie sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie działa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dopisać to, że jest wiele skutecznych metod wydłużania trwałości okien z drewna, a także fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty i nie zagraża atmosferze. Czynniki te powodują, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli okna wykonywane z plastiku lub PCV.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]