Branża budowlana

Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

baseny, baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa albo pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową lub ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich artykułów jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Kontakt z nami:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]