Branża budowlana

Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Budowa domów drewnianych - więcej informacji o tej usłudze

Mnóstwo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także wielkimi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to na ten moment świetny przykład na to, jak skutecznie można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają również inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się pięknie, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]