Branża budowlana

Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Chcesz dowiedzieć się, komu zlecić budowę domów z bali? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment chętnie budowane także w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, należy pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]