Fundamenty to podstawa każdego budynku. Już podczas budowy trzeba zadbać o to, aby dom był wytrzymały. Wspaniale sprawdza się w tym celu izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Sprawdźmy w takim razie dlaczego należy ją zastosować.
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – stop wyziębianiu domu
Czynniki środowiskowe bardzo oddziałują na konstrukcję budynku. Negatywne konsekwencje wywołuje szczególnie oddziaływanie wilgoci, co może prowadzić do wyziębiania domu. Mokre fundamenty powodują, że spada współczynnik izolacji cieplnej, a co za tym idzie – podnoszą się koszty ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najczęściej wykorzystywaną odmianą hydroizolacji, która zabezpiecza dom przed niekorzystnym wpływem wilgoci oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Używa się ją zarówno przy nieruchomościach użytkowych, jak i produkcyjnych. Fundamenty zabezpiecza się przy pomocy różnych metod izolacji. Ciężką izolację wykorzystuje się w skrajnych przypadkach, gdy woda zalega w pobliżu konstrukcji. Z kolei o wiele częściej wykorzystywana jest lekka izolacja, pomagająca ochronić podstawę budynku przed wodą opadową.
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – powierz roboty specjalistom
Fundamenty można izolować na zewnątrz i od wewnątrz. Wykorzystuje się do tego różnorodne elementy budowlane, takie jak roztwory bitumiczne, zaprawy cementowe, masy hydroizolacyjne czy powłoki polimerowe. Trzeba zauważyć, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga wykonania odrębnych projektów dla najważniejszych części jak przykładowo: kąty, załomy i łączenia murów. Dlatego roboty najlepiej powierzyć specjalistom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wówczas zyskamy pewność, że nasz dom jest właściwie zabezpieczony przed oddziaływaniem wody.