Branża budowlana Usługi

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Szukasz korzystnej oferty wynajmu szalunków Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, zwykle wykonane z sklejki laminowanej, desek lub metalu, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie stropów, schodów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Szalunki, nazywane także deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Sporo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest ogromnie popularny zwłaszcza wśród małych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Firmy, które oferują tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]