Branża budowlana

Podpory Peri – szalunki na najtrudniejsze warunki

podpory stropowe, podpory szalunkowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]