Branża budowlana Usługi

Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają podczas wszelkiego typu remontów, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i objętość

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Kraków czy Łódź, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.