Dowiedz się więcej o okna skrzynkowe producent
Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych kamienicach, wiejskich domkach oraz pałacach. Dziś są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?
Okna skrzynkowe – konstrukcja
Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na cztery elementów – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i kiedyś były używane do wentylowania wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – między innymi domach ceglanych.
Materiał na okna skrzynkowe
Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę oraz modrzew, lecz ostatnimi czasy ich twórcy stosują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru i ekstremalnych upałów.
Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]