Branża budowlana

Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Szukasz najlepszej oferty wynajmu szalunków Kraków? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na abcszalunki.pl

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, jednak spotyka się także konstrukcje zrobione z metalu, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wahania się warto z kolei skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]