Dbanie o zdrowie

Badania psychologiczne dla kierowców

Zamów badania kierowców Bielsko na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Zawodowi kierowcy przed zaczęciem działalności zarobkowej zobowiązani są przejść odpowiednie testy psychologiczne. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli ich zawód dotyczy przewozu ludzi albo towarów określanych jako niebezpieczne dla środowiska. Badania kierowców są obowiązkowe dla posiadaczy uprawnień kategorii C, D oraz E. Jak takie badania przebiegają? W jaki sposób się do nich przyszykować?

Pierwszy etap badania kierowców

Pierwszy etap badania kierowców opiera się na przeprowadzeniu wywiadu z kandydatem. Psycholog jest w stanie tą metodą stwierdzić, jak mocno przepracowany jest badany lub w jakim jest nastroju. W tej części prowadzący informuje także kierowcę o tym, jak będą przebiegały testy – dzięki temu ogranicza się poziom zdenerwowania.

Następna część badania kierowców

Następnie ubiegający się o uprawnienia musi uzupełnić dostarczony mu kwestionariusz. Znajdzie w nim pytania, dzięki którym specjalista oceni, jak dobrze kontroluje nerwy oraz jak reaguje na niespodziewane trudności. Test daje również możliwość stwierdzenia, na jakim poziomie są umiejętności społeczne potencjalnego kierowcy – a to wszak decyduje o jego zachowaniu na jezdni.

Trzecia część badania kierowców

Ostatnim etapem badania kierowców są testy przeprowadzone na odpowiednich urządzeniach. Stosuje się je w celu sprawdzenia refleksu kandydata oraz prawidłowości reakcji na problemy, które mogą spotkać go w ruchu. Wśród przyrządów wykorzystywanych podczas badań, wymienić musimy przede wszystkim miernik czasu reakcji i aparat Piórkowskiego.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]