Dbanie o zdrowie Usługi

Badania wysokościowe – sprawdź czy możesz pracować na wysokości?

Jeśli potrzebujesz zamówić badania wysokościowe Bielsko, wejdź na www.testypsychologiczne.com.pl

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry ponad podłogą bądź gruntem. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale także pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i przedstawicieli wielu innych branż. Na czym polegają takie badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy powinna być wykonywana z wykorzystaniem właściwych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, narzekające na zaburzenia równowagi bądź mające problemy ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu neurologii, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem) oraz okulistyki. Badania wykonuje się poddając osobę badaną prostym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W trakcie badań można również zdiagnozować choroby do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie należy martwić się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, gdyż istnieje możliwość wykonania wszystkich testów nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak długo są ważne?

Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, iż w czasie pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem, a także, iż tak stanowi prawo, badaniom tego rodzaju należy poddawać się co 2-3 lata. Osoby, które mają więcej niż 50 lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im co 12 miesięcy.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]