Nie wszystkie schorzenia zębów jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi metodami. Kiedy okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych dziąseł, dużych uszkodzeń zębów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Które metody bywają zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?
Chirurg stomatolog – zabiegi
Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, które wyszukamy między innymi w sieci lub wśród bliskich.