Dbanie o zdrowie Usługi

Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są naturalny wygląd i względnie łatwa pielęgnacja – implant stomatologiczny, a dokładniej jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich zakładanie jest również mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie pełnej protezy czy mostu – nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów zabieg i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?

proces założenia implantów zębowych zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest również pozytywne nastawienie i opanowanie strachu. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i wprawą. Dokładność konieczna jest także przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w kość. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a obawa przed bólem

Myśl o wszczepieniu implantu stomatologicznego budzi u części pacjentów strach przed możliwym przenikliwym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia korzysta z niesłychanie skutecznych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.