Dbanie o zdrowie Usługi

Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale również posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się palenia tytoniu, gorących potraw i alkoholu. Ważne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują ból i obrzęk.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym stażem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne informacje.