Dbanie o zdrowie

Kroplówka wzmacniająca – zwalcz stres i zmęczenie

Kroplówki wzmacniające zyskują w ostatnich latach na popularności i są stosowane przez mnóstwo osób, którym zależy na poprawie stanu zdrowia, pokonaniu różnorodnych schorzeń oraz podwyższeniu wytrzymałości ustroju.

W jakich sytuacjach można zastosować?

Kroplówka wzmacniająca potrafi sprowadzić ulgę w różnego typu dolegliwościach. Wskazaniami do jej użycia są np. deficyt witamin, anemia, arterioskleroza , a także stany zapalne stawów. Zdrowa mieszanka witaminowa dostarcza bezpośrednio do ustroju mikro- i makroelementy konieczne do utrzymania się w pełnym zdrowiu. Dodatkowo kroplówki wzmacniające podnoszą poziom energii, hamują procesy starzenia i likwidują przemęczenie, mogą także przyspieszyć odnowę tkanek po intensywnych treningach bądź odbytych chorobach. Zastosowanie kroplówek z minerałami i witaminami wzmacnia ogólną wytrzymałość organizmu i hamuje choroby wywołane przez wirusy i drobnoustroje. Prócz tego oczyszcza też wątrobę, łagodzi symptomy stresu oraz nawadnia .

Kroplówki wzmacniające – działanie witaminy C

Witamina C to mocny antyoksydant (przeciwutleniacz) chroniący komórki przed stresem i ponoszący odpowiedzialność za wytrzymałość organizmu. Witamina C jest niezbędna do wytwarzania kolagenu mającego wpływ na jędrność i młody wygląd skóry. Kroplówki wzmacniające są zalecane zwłaszcza jednostkom aktywnym fizycznie, którym dokucza napięcie i wyczerpanie. Należy jednak pamiętać, że zastosowanie kroplówek wzmacniających powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem oraz odbywać się pod jego czujną obserwacją. Wyłącznie specjalista musi przesądzić nie tylko o dopuszczeniu do zabiegu, ale także o jego częstotliwości i o rodzaju stosowanej kroplówki.