Dbanie o zdrowie

Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (pasty, soda oczyszczona, paski), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest również dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Znakomite efekty zapewnia także wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.