Dbanie o zdrowie Usługi

Leczenie dożylne witaminą C – wypróbuj przy ciężkich schorzeniach

Kwas askorbinowy to niezwykle cenny pierwiastek, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest szczególnie w okresach jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat posiada jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Przyjrzyjmy się zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – niezwykle mocne stężenie

Witamina C jest mikroelementem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z warzyw), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej wygenerować. Współczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na leczenie groźniejszych schorzeń – chorób reumatycznych, niewydolności układu krążenia i mnóstwa innych. Medycyna bada przede wszystkim działanie witaminy C na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się udowodnić, że zastosowanie alternatywnego leczenia może dać znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tej substancji do organizmu. Terapia od 10 tysięcy mg pomoże pokonać mnóstwo groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – dopełnienie klasycznych metod leczenia

Technika dostarczania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, usuwa ryzyko powstania skutków ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. doustnych). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc rezultaty mogą być rewelacyjne. Żeby zobaczyć ostateczne efekty, terapia musi potrwać przez dłuższy okres, a dawki muszą być systematycznie ustalane przez doktora, który decyduje o przebiegu terapii.