Dbanie o zdrowie

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje o zabiegach AMD.

Choroba AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która dotyka starszych ludzi i w znacznym stopniu pogarsza jakość widzenia. Obecnie specjalistyczne kliniki oferują nowoczesne metody leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnego komfortu życia.

Kto przeważnie choruje na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki oka znamionująca się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona powoduje, że widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest dolegliwością, która przejawia się poprzez pogorszenie ostrości wzroku oraz wypaczenie obrazu. Odróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. AMD dotyka przeważnie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast zespół przyczyn schorzenia nie został w dalszym ciągu do końca zrozumiany. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – jak np. palenie tytoniu, długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe lub otyłość. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne, a także pozostałe schorzenia występujące równolegle, np. hiperglikemia czy hipertensja. Nowoczesna medycyna wypracowała jednakże technologie, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej AMD.

Zabieg 2RT – czy jest bezbolesny?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT wpływa na starzejące się komórki oka jednocześnie nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Metoda leczenia nie jest obarczona ryzykiem co powoduje, iż może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów zagrożonych wadą bądź potencjalną utratą wzroku. Technologia laserowa mobilizuje komórki do regeneracji oraz przerywa procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu chory nie czuje bólu. Zabieg 2RT trwa tylko parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczula się miejscowo.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]