Baza porad Dbanie o zdrowie Witryny internetowe

Portal o urodzie i zdrowiu – jak rozsądnie korzystać z informacji w sieci

Jesli myślisz, że w sieci nie znajdziesz dla siebie portalu o urodzie, koniecznie Skieruj się tutaj.

Sieć to miejsce, gdzie niezmiernie łatwo można znaleźć informacje na każdy temat. Internauci upodobali sobie szczególnie szukanie porad w Google odnośnie kwestii medycznych, często nawet poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim szperaniem w sieci z nadzieją na odszukanie na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Ale czy to mądry model wykorzystywania informacji dostępnych na portalach o urodzie i zdrowiu?

Portal wiedzy o zdrowiu nie może być alternatywą dla profesjonalnej porady lekarskiej

W tysiącach artykułów o zabiegach estetycznych, zdrowiu i żywieniu udostępnianych online znajdzie się dużo solidnych treści pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych taką tematyką i od lat pracujących w zawodach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów zamieszczanych na stronach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a w zasadzie nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla kontaktu ze specjalistą. Strona o urodzie i zdrowiu, o ile zapewnia sprawdzonych informacje, może jednakowoż stać się przydatnym źródłem pobocznej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnego poruszanie się po świecie polskiej służby zdrowia. Artykuł z opisem symptomów sygnalizujących konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu później konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu. Z kolei poznanie w sieci drobiazgowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą zaplanowanej operacji i ograniczyć stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl