Dbanie o zdrowie Usługi

Stomatologia mikroskopowa – kiedy po nią sięgamy?

Daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi, złamanie zęba, martwica czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie także sporych ubytków bez strachu przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Wstępny etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, toteż leczenie kanałowe wymaga zastosowania efektywnego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką bądź materiałem kompozytowym.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Umożliwia to dentyście głębokie oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie są już konieczne.