Dbanie o zdrowie

Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Laser wysokoenergetyczny cena. Zdobądź więcej wiadomości

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest używany przez personel opiekujący się sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu ostrogi piętowej, haluksów, rwy kulszowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]