Dbanie o zdrowie

W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ skorzystasz z porady specjalistów w zakresie terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przeżywać najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę posiadającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może być pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z najróżniejszymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności związane z niewiernością jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych partnerów czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy pomiędzy partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże również pokonać problemy i zacieśnić partnerstwo. Poprawia się komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale także dawanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, aby świetnie radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy sprawiła, że obecnie bez trudu wyszukamy polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Też na emigracji można powalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339