Dbanie o zdrowie Urządzanie mieszkania

Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast pomału zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny samochodów, dym tytoniowy, roztocza, pyły zawieszone PM10 czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.