Dbanie o zdrowie

Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, jak kolano skoczka, tzw. łokieć tenisisty, bóle kręgosłupa czy bóle nadgarstka. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Współczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]