Edukacja Tematyka żywnościowa

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Oferta kursu gotowania dla dzieci w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – wybierać i podawać składniki bądź przystrajać ciastka. Chcesz wykorzystać fascynację Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się niezależności oraz kształtują swoją pomysłowość i co istotne – zdobywają pożyteczne umiejętności. A jednocześnie wyśmienicie się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, ćwiczenie smacznych przepisów i dobieranie i mieszanie ingredientów – całość sprawia, iż dzieci chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą także brać udział rodzice, stąd jest to doskonała sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla nieposłusznych pociech

Spotkania trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas warsztatów dzieci przygotowują danie główne oraz deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przygotować wyborny makaron na słodko lub słono, albo spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy. W trakcie kursu grupa przygotowuje także pyszną deser – mus z lodami i mascarpone. Nauka poprzez zabawę to wspaniała metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych dań niesie pociechom mnóstwo satysfakcji. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w dekorowaniu deseru lub pieczeniu doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]