Edukacja

Język niemiecki

Język niemiecki – nauka kiedyś i dziś

Do niedawna powszechnym było uczenie się języka niemieckiego. Język niemiecki występował w każdej szkole od podstawówki aż do liceum.

Jak przyjemnie i szybko uczyć się niemieckiego

Choć wydawać by się mogło, że ekspresowa nauka języka niemieckiego jest nierealna, to nie jest to zadanie nieosiagalne. Skuteczną naukę niemieckiego cechuje skupienie się na najbardziej użytecznych elementach. Ogranicz więc materiał do najbardziej interesujących części.

Zaplanowany do nauki materiał powinien zawierać najistotniejsze zwroty, słowa niemieckie, które używa kilkadziesiąt razy na dzień, eliminując zwroty, których się nie stosuje zbyt regularnie.

Małe części materiału są z reguły szybciej przyswajane, pozwalając na szybkie zrozumienie podstaw języka niemieckiego.

Szkoły językowe, a nauka niemieckiego

Jeśli jednak uczenie się w mieszkaniu nie całkiem Ci odpowiada i bardziej motywuje Cię praca w grupie, to szkoły językowe są dla Ciebie. Niektóre z nich, jak na przykład krakowska Archer School posiadają w swojej ofercie naukę języka niemieckiego metodą bezpośrednią.

Język niemiecki metodą bezpośrednią

Jest to rodzaj energicznie prowadzonych zajęć, podczas których uczącemu się stawiane są różnorakie pytania, na które należy odpowiadać w szybkim tempie. W tej metodzie kładzie się nacisk na mówienie oraz rozumienie słyszanego tekstu. W tej metodzie od najniższych poziomów przyzwyczaja się uczniów do używania na zajęciach tylko i wyłącznie języka niemieckiego.