Edukacja Tematyka żywnościowa

Kursy gotowania – nie tylko dla amatorów

kursy gotowania kraków

Własnoręczne przyrządzanie dań w domu ma niemało zalet. Największą z nich jest bezsprzecznie oszczędność pieniędzy – spożywanie potraw w domu bywa zwykle zdecydowanie tańsze aniżeli regularne korzystanie z usług gastronomicznych. Radość będąca następstwem przyrządzenia posiłku własnymi rękami nie jest także bez znaczenia – zwłaszcza, gdy dzielimy się nim z gośćmi lub domownikami. Nie sposób nie pamiętać także o tym, że kucharząc osobiście wiemy, co położymy na stół, co jest niesłychanie istotne w przypadku osób na diecie bądź wykluczających z jadłospisu pewne składniki – np. cukier, produkty odzwierzęce czy gluten. Jednak wymaga to odpowiednich umiejętności – a te nie każdy ma. Na szczęście można przyswoić je sobie w trakcie kursu gotowania.

Kurs gotowania – nie tylko dla pasjonatów

W ofercie podmiotów prowadzących szkolenia z gotowania znajdziemy różnorodne kursy – zarówno te skierowane do osób rozpoczynających przygodę zawodową w gastronomii, jak i tych bez doświadczenia w kuchni. Możliwości jest sporo – od kursów organizowanych z myślą o kulinarnych entuzjastach, poprzez kursy dla małych dzieci, aż po tematyczne szkolenia (np. kuchnia hiszpańska, food pairing). Aby kurs gotowania przyniósł spodziewane efekty, niesłychanie ważne jest to, by był przeprowadzony przez zawodowca. Wobec tego przed opłaceniem kursu warto sprawdzić, kim jest kucharz prowadzący zajęcia – w których lokalach gastronomicznych pracowała, jakie szkoły kończyła, jak również czy zdobyła jakiekolwiek kulinarne osiągnięcia.

Kursy gotowania – co na nich przećwiczymy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności opanujemy. Na szkoleniach adresowanych do dzieci podejmowane są najprostsze kwestie, zaś celem kursu nie jest zdobycie namacalnych umiejętności, a wzbudzenie w nich kulinarnej fascynacji oraz fantazji. Natomiast kursy dla dojrzałych amatorów gotowania są okazją do opanowania istotnych kuchennych umiejętności, takich jak rozmaite sposoby obróbki cieplnej mięsa, techniki krojenia czy sztuka prezentacji potraw.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]