Edukacja

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Szukasz dobrej oferty kursu Photoshop? Nie zwlekaj! Zajrzyj na ten link.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, gdyż te sektory rozrywki do projektowania postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa cyfrowego korzystają obecnie artyści

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym narzędzie artystów i game developerów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi ArtRage, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane farbami olejnymi, temperą bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

Praktycznie nauka malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania i potrzebne metody stosowania pędzli, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]