Finanse i rachunkowość

Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

złoto lokacyjne, złoto online

Często martwimy się o emeryturę i o zabezpieczenie się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny na ogół staramy się chociaż raz w roku odkładać wolne środki finansowe na koncie albo na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednakże ta metoda jest coraz mniej opłacalna – słabe oprocentowanie lokat i nieustanna inflacja sprawiają, iż oszczędności nie dają profitu, a w zasadzie to z upływem czasu ich siła nabywcza się obniża. Nic więc zaskakującego w tym, że pojawiło się zainteresowanie odmiennymi formami inwestycji, w tym też zakupem złota lokacyjnego.

Czy wyrób ze złota jest złotem lokacyjnym?

Inwestycja w metale szlachetne polega na kupieniu ich w momencie, kiedy ich wartość rynkowa jest niska i ich sprzedaży, kiedy ta cena zacznie wzrastać. Ale trzeba zaznaczyć, iż nie każdy produkt ze złota jest uznawany za kruszec lokacyjny, dlatego przykładowo zbieranie biżuterii trudno nazwać lokatą w złoto. To, co należy nazywać złotem lokacyjnym jest wyraźnie określone przez prawo naszego kraju, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnych przepisów jest to przede wszystkim kruszec o próbie co najmniej 0.995 w płytkach albo sztabkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym przesłankom, aby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monet bulionowych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Ustawa definiuje jeszcze jedną formę złota lokacyjnego, czyli złoto pod postacią papierów wartościowych.

Zamówienie złota inwestycyjnego możliwe jest także przez internet

W asortymencie krajowych dystrybutorów złota inwestycyjnego bez problemu spotkać można złote sztabki, jak i najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. Chin oraz Kanady. Zamówienia można składać również online i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie bogatą ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 czy 1/10 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 1, 2 i 5 g. Kupić można również złoto w tzw. „combibarach”, które umożliwiają odcięcie, a później zbycie odrębnych płytek złota.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]