Finanse i rachunkowość

Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, dlatego nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.