Finanse i rachunkowość

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Nie przeszukuj już Internetu! Kantor online na miarę Twoich potrzeb znajduje się na nkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w banku – te pierwsze wciąż działają w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Drugim i niesłychanie ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez użytkownika terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie wygodę w rozporządzaniu środkami finansowymi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających wygodę oraz znaczną wolność w dysponowaniu swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej oraz osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.