Kosztowności Robienie zakupów

Biżuteria z ametystami

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych krajach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale także z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.