Kosztowności

Kolczyki kwiatki – jak je dopasować?

Jeśli potrzebujesz kolczyków kwiatuszków, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki/kwiatki

Od wieków jeden z ulubionych motywów, z którego jubilerzy czerpią pomysły, to kwiaty i ogólnie flora. Przyczyn tego jest naprawdę mnóstwo. Pośród najważniejszych wymienić należy ewidentnie duże zróżnicowanie tego rodzaju wzorów, które powoduje, iż błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez kilkuletnie dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy zapominać także o interesującym wyglądzie, którym często charakteryzują się kolczyki kwiatki oraz inna biżuteria na bazie wzorów florystycznych – albowiem ona bardzo dobrze współgra zarówno ze stylizacją casual, jak i luksusowymi, wieczorowymi kreacjami. Jak zatem dopasować kolczyki kwiatuszki, aby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane albo wzbogacone drogimi kamieniami

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę porywającym uzupełnieniem każdego stroju – często stają się wręcz najbardziej wyrazistym jej elementem. Żeby tak jednak było, należy je prawidłowo dobrać do konkretnej stylizacji. Jeśli chodzi o kreacje wieczorowe albo te ubierane na formalne spotkania, najlepszym wyborem do nich okażą się bez wątpienia kolczyki kwiatki przyozdobione kryształkami lub drogimi kamieniami. Przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach schludnie natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi najczęściej zakłada się na sztyfty. Oddzielną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotychczas nieczęsto używanych przez jubilerów materiałów, takich jak drewno, ceramika czy żywica epoksydowa.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe wzory oparte na sylwetce roślin

Pozostając nieprzerwanie w kręgu kolczyków kwiatuszków, trzeba zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który podbił uznanie złotników oraz ich klientów. Znacznym popytem cieszą się także wzory bazowane na sylwetce liści i pnączy. Nieco mniej rozpowszechnione – jakkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki z motywami całych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]