Kosztowności

Srebrne kolczyki – dlaczego są tak popularne?

Kup kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców kolczyków surowiec. Nie może to rzecz jasna zaskakiwać, gdyż naprawdę ma wiele dobrych stron. Koszty jego zakupu są znacznie mniejsze niż wielu innych kruszców, a jest metalem szlachetnym, więc nie rdzewieje i latami zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są też lubiane ze względu na komfort ich używania – znacznie zmniejszają bowiem ryzyko wystąpienia zakażeń. Jako iż są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej i solidnej biżuterii, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, gdzie je kupować i jak dbać o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – gdzie kupować?

Wyobraźnia projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy znajdzie propozycje dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych pomysłów, jak i kobiety, które bardziej lubią niebanalne projekty. Przed wyborem konkretnych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co oferują nam poszczególni producenci. Trafionym rozwiązaniem na pewno okaże się zakup w internecie – zwłaszcza, kiedy chcemy znaleźć oryginalne wzory srebrnych kolczyków.

Konserwacja srebrnych kolczyków

Pomimo różnych plusów, srebro posiada pewne gorsze strony. Najważniejsze jest to, że srebrne kolczyki po paru latach ciemnieją. Łatwo tego uniknąć regularnie czyszcząc je specjalnymi środkami i przechowując w bezpiecznych pudełkach. Nigdy nie używajmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, bo mogą uszkodzić ich powierzchnię.