Kosztowności

Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli szukasz topazu mistycznego, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera purpurowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia jest także mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.