Kosztowności Robienie zakupów

Wisiorki srebrne

Poszukujesz srebrnych zawieszek? Powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób są zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle znosi też styczność z wilgocią i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.