Kosztowności

Wszystko o zapięciach kolczyków

Jeśli chcesz nabyć kolczyki srebrne, koniecznie odwiedź tę stronę.

Wybierając kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, formę czy surowiec wykonania, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia duży komfort noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii art deco. Minusem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak tradycyjny bigiel, ale łatwiej go założyć, za sprawą odchylanej tylnej “klapce”. Na co dzień używa się ich przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie nosi się odzieży z postawnym kołnierzem, szalików ani czapek.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]