Hobby Podróże i turystyka

Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Na https://tinyurl.com/yxsbtzjh znajdziesz aktualną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Rozróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne szykują interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – doskonała okazja, żeby nabyć przydatne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć przeróżne regiony naszej ojczyzny i świata od całkiem nowej strony. Program takich wypraw jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na ganku wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również perfekcyjna okazja, by zdobyć kolejne kwalifikacje, gdyż częstokroć wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania mechanizmów poprawnego zachowania się na określonym terenie. W czasie wycieczki w góry można m.in. nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują metody survivalu, a także tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w razie lawiny. Wypada też napomknąć, iż taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających ufności i kooperacji między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu dadzą sobie rade również podczas wyprawy w Himalaje czy na Wyspy Komodo.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]