Podróże i turystyka

Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Korzystna oferta skitur.

Większa część turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam zwykle wyłącznie po to, by spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – terenowa jazda na nartach

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego wypoczynku w drewnianym, góralskim domku i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas stosunkowo trudnych, a zarazem przynoszących dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa będzie właściwa do posiadanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]