Baza porad Podróże i turystyka Witryny internetowe

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Dowiedz się więcej o ładnymi miejscami w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego często trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby pokazać potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o ekspozycjach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie odnajdą hotele, pensjonaty i schroniska, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Rejestr konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Niezwykle przydatny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów w Polsce.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego