Edukacja Hobby Podróże i turystyka

Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Szukasz szczegółowych informacji o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej? Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co kilka dni, a zwłaszcza w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Wobec tego tym, którzy lubią wysokie góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z używania czekanu, survivalu i asekuracji

Najlepszą drogą, aby posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się konieczne w czasie najrozmaitszych niefortunnych wypadków. Szkolenie pokrywa również reguły właściwego zachowania się podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w bardzo małych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 6 osób. W efekcie przyswajanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]