Hobby Podróże i turystyka

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Korzystna oferta wycieczki w Alpy.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Wspaniałe Alpy – marzenie wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoim obszarem kilka państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego globu, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , a także inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses albo Les Droites. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Do kogo kierowane są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo intrygujących ofert skierowanych do pasjonatów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już umiejętność jazdy na nartach i posiadają wystarczającą kondycję fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy zwłaszcza na wymiarze szkoleniowym, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą tych wypraw jest to, że prowadzone są w niewielkich, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]