Reklama, promocja, marketing Usługi

Filmowanie z powietrza w produkcjach dla biznesu

Zdjęcia z lotu ptaka są bezsprzecznie ozdobą każdego filmu. Bez względu na to, czy rejestrowany jest las, siatka ulic miast czy może tereny nad jeziorami lub rzekami, z powietrza wyglądają zwykle znacznie bardziej widowiskowo niż z z ziemi. Nie powinno więc dziwić, iż filmowanie z powietrza jest chętnie stosowane przez twórców rozmaitych produkcji – zarówno tych artystycznych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było niesłychanie kosztowne i kłopotliwe – wiązało się z skorzystaniem ze stosownego ekwipunku oraz koniecznością wypożyczenia śmigłowca lub samolotu. Dziś jednak filmowanie z powietrza jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane pod kątem logistyki – wykorzystuje się w tym celu drona. Kiedy należy postawić na takie filmy? Co powinniśmy wiedzieć wybierając specjalistę, który wykona dla nas takie filmy?

Filmowanie z powietrza w klipach dla biznesu i instytucji

Filmowanie z powietrza to metoda, którą powszechnie można zastosować w rozmaitych projektach reklamowych. Wspaniale spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy idzie o krótkie spoty, czy może kilkunastominutowe, rozbudowane produkcje. Zdjęcia z lotu ptaka mogą być urozmaiceniem klipu lub też tworzyć jego większość (a w licznych sytuacjach nawet jego całość). Filmy z tego typu zdjęciami nadają się do reklamy najróżniejszych sektorów biznesu – zarówno dużych przedsięwzięć, jak i mniejszych inicjatyw. Wspaniale spełnią swoje zadanie również w reklamowaniu działań instytucji zajmujących się ochroną przyrody czy urzędów miejskich (szczególnie, jeśli idzie o produkcje kierowane do turystów i informujące o rozbudowie infrastruktury). Filmowanie z drona to też świetny sposób na to, by zademonstrować stopień zaawansowania i rozmiar rozmaitych inwestycji – np. drogowych, przemysłowych czy budowlanych.

Do filmowania z powietrza szukaj doświadczonego operatora z certyfikatem

To, jak będą wyglądały spoty z ujęciami z drona jest zależne w znaczącym stopniu od zręczności specjalisty obsługującego sprzęt. Wiele w temacie jego kwalifikacji, a także klasy drona i znajdującego się w nim obiektywu, powiedzą nam spoty, które ta osoba dotychczas przygotowała – zazwyczaj mamy możliwość zobaczyć je na jej stronie internetowej. Kierujący urządzeniem rejestrującym powinien dysponować również certyfikatem UAVO, potwierdzającym jego zdolności i uprawniającym do legalnego prowadzania lotów komercyjnych typu BVLOS (poza zasięgiem wzroku) i VLOS (czyli w zasięgu wzroku).